Fiyat Teklifleriniz için arayıp bilgi alınız..

Ürünler

TÜKENDİ

Nane 125gr

Mart ayından Ekim ayına kadar üretimi yapılan nanelerin kış aylarında üretimi yapılmaz. İlkbahar gelip yeniden üretimi yapılana kadar beklemek istemeyenler için tek çözüm kuru nane. Dikkatli kuruttuğumuz naneler, uzun bir süre boyunca, kendine has aromasını ve tadını koruyabilir.
 
Kuruttuğumuz naneleri çok çeşitli yemeklerinizde, salatalarınızda, çaylarınızda ve hatta güzellik ürünlerinizle beraber bile kullanabilirsiniz.
 
Hasat
Mart ayı gibi ekilen nanelerin ilk hasadı ilkbaharın sonları gibi gerçekleşir. Kurutmak için solmuş ve rengi kaybolmuş naneler yerine taze yapraklı ve yeşil naneler kullanılır.
 
Kurutma
Kurutma işlemine geçmeden önce naneler toz, toprak, böcek vb. elementlerden ayrıştırılır ve güzelce yıkanır. Küçük demetler halinde hazırlanan naneler sap kısmından iple bağlanılır. Naneler, açık alanda güneşin çok da dik vurmadığı yerlerde kurumaya bırakılır. Naneleri kurutmak hava şartlarına bağlı olarak 10 – 14 gün sürer.
 
Saklanması
Yüksek kalitedeki kurumuş naneler, rengini, kokusunu ve tadını kaybetmemiş halde olacaktır. Kuru nanelerimizi hava almayan kaplarda oda sıcaklığında saklayabilirsiniz.

Uygun Fiyat

Doğal ortamda üretilen ürünlerimizi uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

Sitemizde 256 bit ssl ile bilgileriniz güvence altında.

Teknik Destek 7/24

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Ürünlerimiz

Benzer ürünleri bu bölümden inceleyebilirsiniz.

Sepette!